Coach Janne

Sihikindlus, töökus ja oskus jääda alati positiivseks on vaid mõned omadused, mis Jannet iseloomustavad. Igas toimetuses ja otsuses pürgib ta eesmärgi poole ning ei anna mitte kunagi alla. „Võimalused ei oota Sind lahkelt nurga taga. Need tuleb ise luua, neist tuleb unistada ja nende nimel tööd teha,“ on Janne öelnud.

Janne suurim eesmärk treenerina on pakkuda igale lapsele ja noorele kvaliteetset, läbimõeldud ja huvitavat treeningut. Tema juhendamisel ei õpita vaid korvpalli mängima. „Tähtis on, et nad saaksid ka inimestena hakkama ja teeksid vahet sellel, mis on õige, mis vale.“

Treeneri ülesanne on osata oma mängijaid innustada, olla neile eeskujuks ja aidata neil täide viia oma unistusi. Hea treener näeb isiksusi ja hindab nende võimeid. Ta näeb, mida suudavad mängijad teha, mitte seda, mida nad ei suuda. Just selline on Janne treenerina ning sellepärast peetakse temast ka lugu.

Siinkohal siirad tänusõnad kogu BC Stari personali poolt Kersti Sirelile, kes on olnud ja on siiani Janne mentor ja õpetaja ning kes on andnud kogu oma pika treenerikarjääri jooksul hindamatu panuse Eesti naiste korvpalli hüvanguks.

Mõned faktid Janne karjääri kohta korvpalluri ja treenerina

  • 1990.-2005. aastal oli ta Eesti rahvusnaiskonna mängija ja 2005. aastal koondise kapten.
  • 2005. aastast alates on ta olnud tüdrukute korvpallitreener. Aastatel 2005 ja 2016 valiti ta hooaja parimaks tüdrukute korvpallitreeneriks.
  • 2010.-2014. ja 2017. aastal oli ta Eesti noortekoondise peatreener.
  • 2017. aastast alates on ta olnud Eesti rahvusnaiskonna peatreener.
  • Ta on üheksakordne Eesti täiskasvanute meister korvpallis.
  • Ta on korvpalliklubi BC Star asutaja, omanik ja treener.

Artiklid Jannest:

Eesti Korvpall 100

Eesti tipptreener