Naised Eesti korvpallis: Jane Svilberg

1. KUIDAS JÕUDSID korvpalli JUURDE JA MIS SIND korvpalli JUURES MOTIVEERIB?

Väiksena veetsin palju aega spordisaalides, vaadates siis kas isa käsipalli või korvpalli trenni/mängu. Ühel hetkel hakkas isa mind naiste korvpallimängudele kaasa võtma, et ehk tekib minus ka huvi. Kui isa küsis, et kas tahaksin korvpalli mängima hakata, siis minu vastus oli „Ei“. Ja niimoodi jõudsingi mina korvpalli juurde.. Tegelikult olin siis ise 4. klassi alguses huvi näidanud, et tahaksin minna korvpalli trenni. Isa treenis sel ajal Kadaka Spordihallis ja seal töötanud Erika Eluri suunas mind Reet Rausbergi juurde Audentesesse trenni. Enne seda olin juba mitu aastat tantsimas käinud. Aasta või kaks käisin tantsimas ja korvpalli trennis mõlemas, kuid siis ajaliselt mõlemat enam teha ei jõudnud ja tuli teha valik – koss võitis!

2. MILLEGA SA HETKEL TEGELED JA MIS ON korvpall SULLE ELUKS KAASA ANDNUD?

Hetkel töötan raamatupidajana ja mängin Eestis naiste esiliigas korvpalli. Korvpall on mulle õpetanud teistega arvestamist ja olema tiimimängija ka tööelus, samuti ka iseseisvust ja püsivust.

3. KUIDAS OLED korvpalli ARENGUSSE ÜLDISEMALT PANUSTANUD?

Olen käinud suvelaagrites ja tüdrukute korvpallipäevadel noortele korvpalluritele treeninguid andmas ja endast rääkimas, enda karjäärist ja kogemustest, et noori inspireerida ja motiveerida. 

4. MIS ON KÕIGE MEELDEJÄÄVAM VÕI ERILISEM MOMENT SELLE AJA JOOKSUL, KUI KORVPALLIGA TEGELENUD OLED?

Kindlasti üks magusamaid hetki oli kui tulime Indoneesias aastal 2013 3×3 U18 MM-il teiseks ja saime hõbemedali. Audentese Spordigümnaasiumis hooaeg 2012/2013 kui jõudsime võistkonnaga meistrivõistlustel finaali, finaalseeria küll kaotasime ja saime 2. koha, kuid Eclex kergelt neid võitusid meilt ei saanud. Mängisin 4 aastat USA-s ülikoolikorvpalli, need aastad olid väga erilised ja on positiivselt meelde jäänud.

5. ANNA PALUN ÜKS SOOVITUS KÕIGILE MEIE NOORTELE SPORDITÜDRUKUTELE, KELLE KARJÄÄR ON ALLES ALGUSES

Korvpall on äge ja see toob kaasa palju emotsioone, palju uusi sõpru ja lahedaid reise. Kui kõik ei lähe alati alguses hästi, siis ära loobu, pea püsti ja järgmisesse trenni või mängule minek!

6. MÕNI KOGEMUSSOOVITUS, KUIDAS HETKEL ERIOLUKORD ÜLE ELADA

Ole ikka rõõmus ja aktiivne. Mine õue, õues on mõnus. Metsas joosta on mõnus. Hea aeg tegeleda nõrkade kohtade ja üldfüüsilise arendamisega.