Naised Eesti spordis: Kertu Laak

1. KUIDAS JÕUDSID VÕRKPALLI JUURDE JA MIS MOTIVEERIS SIND JUST VÕRKPALLI MÄNGIMA?

Olen pärit väikesest kohast nimega Kohila, kus tüdrukutele korraldati pallimängudest ainult korvpalli- ja võrkpallitrenne. Valik osutus võrkpalli kasuks, sest see tundus mulle põnevam ja korvpalliga võrreldes kuidagi ka rahulikum. Mulle meeldis kohe algusest see tiimimängu tunne, kus igal mängijal on oma ülesanded, ja ka see, kui palju oli vaja peaga kaasa mõtlemist.

2. MILLEGA SA HETKEL TEGELED JA MIDA ON VÕRKPALL SULLE ANDNUD?

Praegu on meil käsil koondisesuvi – loodame ja proovime Eesti naiskonna taas Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile viia. Koondise eest mängimine on alati minu jaoks auasi ja prioriteet. Loomulikult on oluline ka klubihooaeg, aga suurimad eesmärgid ja unistused on alati koondisega seotud. Tänu võrkpallile olen näinud palju huvitavaid kohti ja kohtunud lahedate inimestega üle terve maailma – võib öelda, et igas maailma nurgas on mõni tuttav, kellele saan kunagi külla minna!

3. KUIDAS OLED VÕRKPALLI ÜLDISEMALT NING SPORDIELU ARENDAMISSE PANUSTANUD?

Võrkpalli, just Eesti noorte võrkpalli edendamisse loodan panustada läbi oma kogemuste, nii neid otse noortega jagades kui ka loodetavasti neile eeskujuks ja motivatsiooniks olles. Kuna olen ise ka tegelikult suhteliselt noor, siis õpin ka ise pidevalt vanematelt kolleegidelt. Konkreetsemalt olen osalenud näiteks EOK poolt korraldatud tippsportlaste karjäärimudeli koostamisel, andnud Eesti võrkpallinoortele zoom-treeninguid ja külastanud noorte võistlusi. Samuti loodan, et suudan Eesti võrkpalli (ja sporti üldisemalt) “reklaamida”, kui mängin välismaa klubides.

4. MIS ON KÕIGE MEELDEJÄÄVAM VÕI ERILISEM MOMENT, VÕRKPALLIGA TEGELEMISE AJA JOOKSUL?

Erilise momendina mu karjääris tuleb esimesena ette hetk, kui pääsesime esimese Eesti suure pallimängunaiskonnana EM-finaalturniirile. See oli meie jaoks situatsioon, kus suutsime üle elada suhteliselt pingelise olukorra – ootused olid viimaseks mänguks kõrgele aetud, sest meil oli ainulaadne võimalus see EM-pilet kätte saada. Ja me tegime selle ära!

5. ANNA PALUN ÜKS SOOVITUS KÕIGILE MEIE NOORTELE SPORDITÜDRUKUTELE, KELLE KARJÄÄR ON ALLES ALGUSES

Noortele sporditüdrukutele soovitaksin eelkõige vist alati meeles hoida, et võrkpall on mäng! Mängimine omakorda on lõbus ja sa saad seda mängurõõmu jagada oma tiimiga. Kui see väike mõte sul kogu aeg kaasas on, siis ei saa võrkpallist kunagi küllalt.

6. MÕNI KOGEMUSSOOVITUS, KUIDAS HETKEL ERIOLUKORD ÜLE ELADA

Eriolukorras on hetkel küll natuke keeruline, eriti siis, kui treeningvõimalused on piiratud ja võib-olla näeme ka võistkonnakaaslasi harvem, kui sooviksime. Olin ise augustist aprillini välismaal ega näinud sel ajal oma peret ega sõpru (ka näiteks jõulude ajal) – ma tõesti ei tea, kuidas ma selle üle elasin. Kuid näiteks esimese lockdown-i ajal tegin palju-palju tööd oma nõrkade kohtade kallal. Selline eriolukord on enda kallal töötamiseks hea aeg, sest saad ise vaikselt nokitseda, eriti siis, kui pole olulisi võistlusi. See töö, mis eelmisel suvel tegin, andis super hea põhja klubihooaja alguseks. Ma usun, et igas halvas asjas on midagi head – nii saame ka pealtnäha nõmedad olukorrad tegelikult enda kasuks tööle panna!