Naised Eesti spordis: Maret Ani

Kuna käimas on Australian Openi tenniseturniir, siis alates tänasest räägime tennisest. Lisaks Anett Kontaveidile ja Kaia Kanepile on Austraalias mänginud ka Maret Ani (2006 ja 2008). Tänane lugu ongi temast ja elust pärast tennist.

1. Kuidas jõudsid tennise juurde ja mis motiveeris Sind just tennist mängima?

Tennise juurde jõudsin tänu oma ema kursuseõe Aita Põldmale (Evald Kree tütar). Olin väga sportlik juba pisikesest east ja tema kutsus mind tennisesse. Olin siis 6-7 aastane osav võitleja tüüp. Tennisetrennis meeldis mulle see, et mul õnnestus päris hästi ja et “edu” tuli ruttu. Samuti ei sõltunud ma teistest nagu nt korvpallis. Kindlasti mängis suurt rolli ka treener Aita, kes oli mulle tollel ajal nagu teise ema eest. Elasime Mustamäel ja trennid olid Kadriorus, seega veetsin pikki päevi tenniseväljakutel ja Aita juures. 

2. MIS ON KÕIGE MEELDEJÄÄVAM VÕI ERILISEM MOMENT SELLE AJA JOOKSUL, KUI tennisega TEGELENUD OLED?

Mulle on alati olnud südamelähedane Fed Cupi võistlus. Eriti kui seda Eestis korraldati. Eesti eest mängimine, suurepärane publik, oma mängu näitamine oma lähedastele jm. Mitu korda läks meil ka hästi ja see andis superemotsiooni. Väga meeldejääv oli ka hetk, kui me teiste Eesti sportlastega Ateena olümpia avamisel rongkäiguga staadionile jõudsime. 

3. Kuidas oled tennise arengusse üldisemalt panustanud?

Olen rajanud omanimelise tennisekooli, kus saan oma kogemusi ja teadmisi edasi anda. Osalen ka Rakvere Tenniseklubi juhtimisel.  Samuti olen ETL-i juhatuses ja ETL-i treeneritekogus esinaine. Selle ametiga olen palju kontaktis eesti tenniseeluga ja aitan oma nõu ja jõuga. 

4. Millega Sa hetkel tegeled ja mida on tennise mängimine Sulle eluks kaasa andnud?

Hetkel olen lapsega kodus. Samal ajal hoian silma peal oma tennisekooli tegevustel ja olen zoomi kaudu ETL-ga ühenduses. Tennise mängimine on aidanud mul kujuneda selliseks nagu ma olen. See vajaks pikemat vastamist 🙂

5. Anna palun üks soovitus kõigile noortele tennisetüdrukutele, kelle karjäär on alles alguses

Kui on soov professionaaliks saada, siis soovitan olla järjekindel, töökas ja 100% 24/7 pühendnud oma sportlikule tegevusele. 

6. Mõni kogemus soovitus, kuidas hetkel eriolukord üle elada

Võtta seda kui perioodi, mis möödub. Teha maksimaalselt kõike, mis võimalik on hetkel. Ja arvestada, et ka teistel on samamoodi eriolukord. 


Kuula maretit ka saates”jutud jannega”. täpsem info siin