Naised Eesti korvpallis: Mailis Pokk

Janne: mul on väga hea meel olnud jälgida Mailise arengut: noorteklassist rahvusnaiskonna kapteniks. Tal on alati olnud uudishimu ja julgust küsida, et oma arengus samm edasi astuda. Tema profisportlase teel on olnud nii eredaid hetki ja säramisi kui ka paar rasket vigastust, millest ta alati võitjana väljunud on. Just tänu mentaalsele treeningule.

Hindan väga ka tema tahet panustada tüdrukute ja naiste korvpalli tegemistesse! Samuti tema panust heategevusse, et lapsed saaksid spordirõivaid ja -vahendeid.

1. Kuidas jõudsid korvpalli juurde ja mis motiveeris Sind just korvpalli mängima?

Minu esimene treener Maire Sulg tuli kooli uusi tüdrukuid trenni kutsuma. Esimese hooga ma trenniaegadega lehte endale ei võtnud. Kui tund läbi sai, oli Maire veel koolis ja selle lehe ma ikkagi enda näppu sain ning nii ma läksin trenni. Mind motiveeris kohe alguses, et kui olla järjekindel, hoolikas ning tahtmisega olla parem kui teised, siis see mäng annab sulle palju tagasi. Mäletan siiani kuidas sain tihti kiita oma varakult õpitud hüppeviske eest ning kuidas ma pikkade sammudega lay-upile läksin.

2. MIS ON KÕIGE MEELDEJÄÄVAM VÕI ERILISEM MOMENT SELLE AJA JOOKSUL, KUI korvpalliga TEGELENUD OLED?

Kõige meeldejäävam see, kui ma esimest korda üleüldse korvpallitrenni läksin, kus kõik alguse sai. Loomulikult veel noortekoondistesse kuulumine, esimest korda naiste rahvuskoondises mängimine ja tänaseks päevaks olla selle kapten. Kindlasti eredamaid momente on Saksamaal Meistritiitli võitmine. Selle teeb veel kõige magusamaks töö, vaev, õnnestumised, ebaõnnestumised, mis selle medali taga on. See tunne, kui surmväsinuna kolmandal mängul nädalas finaalide ajal suudad keskenduda ja anda taaskord oma parim ning saada võit.
Lisaks Prantusmaal Meistriliigas mängimine ja hooajad EuroCup sarjas.
Pean ka ära märkima U18 koondisega, kus ma mitte ei osalenud mängijana vaid koondise head of delegationina, võidetud pronksmedal Valgevene turniiril. See oli mu esimene medal sellisel ametikohal.
Erilised on hetked treeneritega, staffiga, füsioterapeutidega ja arstidega, kes hingega panustavad minu vormimisele, tervenemisele, igatepidi kaasa aidanud erinetavates tahkudes ja ajaperioodidel.

3. Millega oled saanud lisaks korvpalli mängimisele väljakul panustada meie korvpalliellu?

Olen olnud mitmete noortekoondiste juures manager ning käinud managerina U18 koondisega EM-turniiril. Organiseerinud tüdrukutele korvpallipäevasid ja mitmeid teisi üritusi, käinud laagrites treeninguid läbi viimas ja rääkimas oma karjäärist. Viin läbi heategevuse programmi korvpallurite seas ja olen üks Eesti naiste korvpalli Instagrami vedajatest. Viimati lõppenud hooajal sain palju panustada lauakohtunike töösse, mis oli väga huvitav. Olen korraldanud autistlikele lastele ning nende peredele korvpallipäeva koos Janar Sooga.

4. Millega Sa hetkel tegeled ja mida on korvpalli mängimine Sulle eluks kaasa andnud?

Lõppenud hooajal alustasin uuel erialal õppimist, sest vigastuse tõttu jäi hooaeg vahele ning taastusravi toimub Eestis. Enne seda olin ning uuest hooajast olen taas profikorvpallur. Samuti jätkan õpinguid kaugõppes. Korvpalli kõrval olen töötanud Ivica Mägi Autismikoolis mõned aastad tegevuste koordinaatorina.

5. Anna palun üks soovitus kõigile meie noortele korvpallitüdrukutele, kelle karjäär on alles alguses.

See on kõigile meile. Mitte kunagi ära lõpeta töö tegemist! Isegi kui võidad meistritiitli – tähista seda, aga ära unusta, et järjepidev, teadlik, distsiplineeritud treenimine toovad edu ka edaspidi. Isegi kui tunne ei ole hommikul kõige soosivam treeninguks, siis mine ja anna oma parim võimalik sellel hetkel. See ei ole kerge ja ei peagi olema. Aga ma luban, see tasub ära end üks hetk! Rõõmu peavad pakkuma ka pisiasjad, mitte vaid suured eduelamused. Lisaks sellele naudi treenimist, endast alati parima andmist ning võistlemist. Naudi hetki koos võistkonnaga, oma sõpradega. Kui tunned, et vajad millegagi abi või on küsimusi, siis küsi ja uuri! Ära hoia end tagasi. Meie ümber on nii palju inimesi, kes tahavad ja oskavad aidata. Kõike ei peagi ise teadma. Ja naerata, ole positiivne ning toetav! 

6. Mõni kogemussoovitus, kuidas hetkel eriolukord üle elada

Õpi midagi uut. Midagi, mida oled tahtnud teha juba pikemat aega või siis midagi täiesti uut mille peale sa pole veel mõelnud. Taaskord võib see olla pisiasi, näiteks õpid kreeka keeles aitäh ütlema. Kuula mõnda podcasti, saadet, vaata mõni dokfilm või leia uus blogi mida jälgida. Ole uudishimulik ka väljaspool korvpalli. Kuid loomulikult ära unusta treenimist ja enda arendamist!