Naised Eesti korvpallis: Johanna Eliise Teder

Johanna Eliise on nagu päikesekiir, kelle rõõmus naeratus muudab kõigil tuju heaks. Johanna on noor naine, kellega on väga hea arutleda ja kes on avatud ja analüüsiv enda tegevuste osas ning teab oma eesmärke. Ta märkab teisi enda ümber ja tunnustab neid nende saavutuste eest. Aasta aastalt on olnud põnev jälgida tema arengut just mentaalsete oskuste poole pealt. Ta on suure ja kindla sammu edasi astunud ja paistab silma oma sihikindlusega tippsportlase teel.

Juba 13.01 veebinar Johannaga. Täpsem info: Jutud Jannega

1. Kuidas jõudsid korvpalli juurde ja mis motiveeris Sind just korvpalli mängima?

Sain korvpallipisiku tänu õele, kes Kaire Asi käe all treenis juba enne mind. Kaire ise oli lasteaias mul kehalise kasvataja õpetaja ning mäletan, et juba varakult hõiskasin kuidas korvpalli trenni tahan minna. Võib öelda, et juba esimesest klassist saadik olen korvpalli tõsisemalt võtnud.

2. Mis on kõige meeldejäävam või erilisem moment Sinu korvpalli mängimise aja jooksul, mis on Sulle eriti meelde jäänud?

Loodan, et ühel päeval saan sama moodi meenutada kõikisugu vägevaid saavutusi nagu mõned vanemad tegijad siin lehel. Aga meeldejäävaid momente selle 13 aasta jooksul on palju kogunenud. Alati jääb meelde Tartu Kalevi noorteklassi aastad, noortekoondiste kogemused ja naistekoondis.

3. Millega oled lisaks korvpalli mängimisele väljakul panustanud meie korvpalliellu?

Eks veel paar aastat tagasi sai ise suu ammuli naiskorvpallurite lugusid kuulatud, aga nüüd püüan ise olla eeskuju noortele nii palliplatsil kui vabal ajal. Olen osa võtnud korvpallipäevadest ning valgustanud pisikesi, mis kõiki võimalusi korvpall annab.

4. Millega Sa hetkel tegeled ja mida on korvpalli mängimine Sulle eluks kaasa andnud?

Tundub vahel endiselt nii uskumatu, et just korvpalli pärast sain võimaluse tulla Ameerikasse õppima ja mängima. Olen elule tänulik, et selliseks on korvpalli karjäär kujunenud. Ootan põnevusega, mida kõike kogeda saan. Korvpall on andnud nii palju emotsioone ja mälestusi, mida ma ei vahetaks mitte millegi vastu. Õpetanud olla kannatlik ja tänulik igale võimalusele, mis siin elus meile antud. Olen saanud tutvusi üle maailma ning sõbrad kogu eluks. 

5. Anna palun üks soovitus kõigile meie noortele korvpallitüdrukutele, kelle karjäär on alles alguses.

Varu aega ja ole kannatlik. Väikesena tundub nii mõnigi asi võimatu, kuid kui usud iseendasse ja südamest midagi soovid, läheb see täide. Naudi oma tegutsemisi ja väärtusta, et kõik see pingutus ja vaev annab elus nii palju juurde. 

6. Mõni kogemussoovitus, kuidas hetkel eriolukord üle elada.

Eks see olukord ole ebamugav meile kõigile, aga kui hoiame kokku ja toetame üksteist, saab see olema kordades positiivsem.