Naised Eesti korvpallis: Pille Tali

Janne: Pille on minu jaoks meelde jäänud alati rõõmsana! Pidevalt on tal midagi teoksil ning alati ta organiseerib midagi põnevat ja olulist. Temaga koos juba igav ei hakka. Ning koos on meil ikka palju naljakaid seiku üle elatud…. lennureisidest rääkimata. Väljakul sitke mängija, kes üks-ühe võitluses pea alati võitjaks jääb. Aitäh Pille, oma rõõmusameelsust ja naiselikkust meile korvpalli toomast!

1. Kuidas jõudsid korvpalli juurde ja mis motiveeris Sind just korvpalli mängima?

Nagu enamuses vist sellel ajal – pinginaaber kutsus.. Ja jäin selle juurde, sest see sai väga kiiresti suureks osaks minu elust. Alguses toreda kohtustusena, hiljem lisandusid arusaam iseenda arengust, saavutustest, kuhugi kuulumisest.. siis lisandusid veel võistlussõidud – võimalus maailma näha tehes midagi, mis sulle endale väga meeldib..ja seda tänaseni

2. Mis on kõige meeldejäävam või erilisem moment Sinu korvpalli mängimise aja jooksul, mis on Sulle eriti meelde jäänud?

Saavutusena kindlasti Maailmameistri tiitel veteranide MMilt Orlandos, 2015.aastal. Aga muidu vaieldamatult kõik minu tiimikaaslased..igal ajajärgul kui ma olin või jälle tagasi tulin korvpalli juurde. See on midagi, mida individuaalala sportlane kunagi ei tunneta. Need jagamise emotsioonid.. platsil, riideruumis, enne ja pärast mängu.. Ja see tiimitunde vajadus on minu jaoks kandunud üle ka minu tööellu, sõpruskonda..

3. Millega oled lisaks korvpalli mängimisele väljakul panustanud meie korvpalliellu?

Olen olnud eelnevatel aastatel naiste korvpalli eest võitleja, kuuludes alaliidu juures tegutsenud komisjoni, osalenud veterankorvpalli tegevuses juhatuse tasandil ja kindlasti oma panuse andnud ka aastate pikkuse nö vanade inimeste korvpalliturniiride korraldamisega – Võru Võidturniir ja Pärnu Ice Cup. Need tuniirid on väga oluliseks kujunenud nii korraldajatele kui ka osalejatele..palsamiks kehale ja hingele.

4. Millega Sa hetkel tegeled ja mida on korvpalli mängimine Sulle eluks kaasa andnud?

Hetkel juhin hoopis teise spordiala tegevust, ala, millest ma ei teadnud alguses mitte midagi – ujumine..Aga sellised väljakutsed ja nendega hakkama saamine on olnudki minu jaoks elus edasiviiv ja vajalik jõud. Olen võtnud tihti vastu eelnevalt hullumeelsena näivaid pakkumisi – spordiklubi (sõna otseses mõttes) ülesehitaja, reisibüroo juht, abilinnapea, Sangaste lossi juht, Ujumisliidu juht. Ning eks see väljakutseid vajav iseloom ja sellega koos ka tõestamisevajadus on kõik tulnud minu korvpalliajast..sest kes Allan Dorbeku käe all on kasvanud/treeninud, teab, mis väljakutse see oli . Kuid olen selle eest temale väga tänulik… kindlasti olen ka oma edaspidises elus võidelnud alati iga palli ja korvi ja tiimikaaslase pärast lõpuni..enamuses võiduka lõpuni )) ning väga kehv kaotaja olen siiani..

5. Anna palun üks soovitus kõigile meie noortele korvpallitüdrukutele, kelle karjäär on alles alguses

Kõik mida sa teed, teed tegelikult endale..aga samas pea meeles, et sul on üks pall ja üks korv ja jooksu teha ei saa.

6. Mõni kogemussoovitus, kuidas hetkel eriolukord üle elada

No mina olen küll väga halb soovitaja..minu jaoks on olnud see paigalpüsimine väga-väga keeruline. Kuid – tough times don´t last, tough people do..!